logo
VIP Fen Bilimleri Levent

Sıkça Sorulan Sorular

VIP Fen bilimleri Levent şubesi olarak sıkça sorulan soruları cevaplıyoruz.

8.Sınıf ve 12.Sınıflar olmak üzere Toplamda 50 kişilik Kontenjanımız bulunmaktadır.

Öncelikle öğrencinin seviyesini öğrenmek için deneme sınavı yapıyoruz. Daha sonra rehber hocalarımız tarafından öğrenciye yönelik bir çalışma programı oluşturuluyor.

Okul başarısı ile LGS sınav başarısı her zaman doğru orantılı olmayabilir. Okul performansı genellikle öğrencinin genel yeteneklerini, öğretmenlerle olan etkileşimini ve ders materyallerine erişimini yansıtırken, sınav başarısı daha çok öğrencinin sınav stratejilerini, test tekniklerini ve öğrenme materyallerini ne kadar etkili bir şekilde kullandığını yansıtabilir.

Grup çalışması ve bireysel çalışma yöntemleri, öğrenme tarzına ve çalışma alışkanlıklarına bağlı olarak değişebilir. Grup çalışması, farklı bakış açılarından faydalanma, sosyal etkileşim ve motivasyonu artırma gibi avantajlar sunarken, bireysel çalışma özelleştirilmiş zamanlama, dikkat odaklanması ve kendi hızında ilerleme gibi avantajlar sağlar. Hangi yöntemin daha verimli olduğu kişiden kişiye değişir. Önemli olan, kişinin kendi öğrenme tarzını ve çalışma alışkanlıklarını tanıması ve buna göre bir yöntem belirlemesidir.

× Merhaba, Nasıl yardımcı olabiliriz?